A nyitottság és a digitalizáció foka is kifejezetten jó a magyar vállalkozásoknál, ám jellemzően kivárnak, amíg az új megoldások elérhető áron kaphatók, és egyelőre gyanakvóak a felhővel kapcsolatban is. Ez utóbbi éppen mostanában változik, a fordulat, valamint a közép-európai régió pedig nagy lehetőségeket jelent a UNIT4-ból 25 év után kiváló cégnek is, amely a térségre kíván koncentrálni a jövőben.
A LIBRA három évtizedes múltja és neve garancia a minőségre és most már a teljes körű szolgáltatásra is: az utóbbi négy évben a 60 fős 1,5 milliárd forintos árbevételű Libra Szoftver Zrt. egy négy cégből álló, 170 fős 3,5 milliárd forint árbevételű, közel milliárdos eredményű cégcsoporttá nőtte ki magát, egyedülállóan teljes körű szolgáltatást nyújtva a vállalatirányítási rendszerek piacán.
A negyedik ipari forradalom vívmányairól napi szinten hallunk optimista beszámolókat, a blockchain, IoT, mesterséges intelligencia használatától gyors és jelentős változásokat várunk. A fejlődésnek azonban több dimenziója is van, talán az egyik legfontosabb elv, hogy mi tudjuk befolyásolni a digitális teret és ne az határozzon meg minket.
Olyan tempóban fejlődik a technológia, hogy ahhoz szinte lehetetlen alkalmazkodni, még végig sem ért a harmadik ipari forradalom, máris itt van a negyedik - mondta el a Vállalatirányítás felsőfokon 2018 konferencián Dr. habil. Lazányi Kornélia, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági kar dékánja. Az emberek közötti bizalom meggyengült, nem tudnak már hatékonyan együttműködni, ezért van szükség gépekre. A robotok máris legyőztek minket - ők már tudnak együttműködni, mi pedig nem.
Minden projekten más kollégákkal dolgozol együtt, nincs főnök, nincs iroda, azt csinálod, amihez a legjobban értesz, és ha jól teljesítesz, a fizetéseden felül még bónuszokat is vehetsz fel. Így néz ki a jövő vállalati struktúrája, az agilis modell, amely az IT-szektorból indult, mára viszont már a cégek mintegy 40%-a dolgozik a bevezetésén, többek közt szinte a teljes magyar pénzügyi és telekommunikációs szektor, mi most a bankokat kérdeztük meg.
A szolgáltatók olyan megbízható hálózati csomagokat kínálnak a nagyvállalatoknak, hogy azoknak aligha kell félniük egy üzletmenetet megbénító összeomlástól. A kérdés inkább az, ki, mennyiért kínálja szolgáltatását, ami jellemzően attól függ, hogyan tudják rákapcsolni az ügyfelet saját hálózatukra és persze hogy annak milyen igényei vannak.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?